İZOLASYON YASTIKLARI

İzolasyon yastıkları ısı kaybını yaklaşık %70 oranında azaltır ve motor icerisindeki diğer malzemelerin ısıdan korunmasını sağlar. Kazan, türbin, motor, egzoz, buhar hatları vb. bağlantı parçaları dahil olmak üzere 50deg.C. üzerindeki her yüzey izole edilmelidir.

Kazanlarda İzolasyonsuz buhar geçişleri enerji israfının en büyük nedenidir. Enerjinin en yüksek verimle kullanılması ve ısıya dönüşmüş enerjinin en az kayıpla kullanıma sokulması ancak iyi bir ısı izolasyonu ile sağlanabilir.

Endüstrideki çeşitli ekipmanların tamiri ve bakımı sırasında eski sistem klasik izolasyonlar zarar görmektedir. Bu izolasyonlar ağırlıklı olarak cam yünü veya kaya yünü olarak bilinen izolasyon şiltelerinin üzerine galvaniz ve ya alüminyum sac kaplama suretiyle uygulanmaktadır. Tamir ve bakım sonrası ıslanan veya sökülürken zarar gören, parçalanan  bu izolasyonların tekrar yerine takılması pek mümkün değildir. Bu klasik sistem yerine çok daha kullanışlı olan takıp sökülebilen su geçirmez izolasyon yastıkları elemanlarımız tarafından yerinde ölçü alınarak istenilen kalınlık ve malzemelerden dikilmektedir.

İhtiyaca göre özel olarak imal edilen izolasyon yastıkları yüksek ısıya dayanıklı asbestsiz kumaşlar, alev almaz dikiş iplikleri, paslanmaz kopçalar, paslanmaz gergi telleri ve izolasyon şiltelerinden meydana gelmektedir. İzolasyon yastıkları max. -50deg.C, max +1000deg.C  ısı aralığında  kullanılabilir.

Kullanım Alanları:

*Isıtma Soğutma Tesisatları

*Kazan Daireleri

*Gemi Kazan Daireleri

*Motor Egzost Hatları

*Buhar Tesisatları

*Kızgın Yağ Hatları

*Eşanjör Gövdesi

*Chiller ve Boyler

*Türbin ve Jeneratörler

*Tekstil Boya Makineleri

*Plastik Enjeksiyon Makineleri

*Makine Ekipmanları