İZOLASYON YASTIKLARI

İzolasyon yastıkları enerji kaybını %90 oranında azaltıp, tesis ekipmanında düzgün buhar basıncını sağlamaya yardımcı olur. Kazan, türbin, motor, egzoz, buhar hatları vb. bağlantı parçaları dahil olmak üzere 50 derecenin üzerindeki her yüzey izole edilmelidir.

İzolasyonsuz buhar dağıtımı enerji israfının değişmez kaynağıdır. Günümüzde yüksek maliyet faktörü olan enerjinin tam randımanla kullanılması ekonomik bir işletmenin sağlanmasında büyük katkı oluşturmaktadır. Enerjinin en yüksek verimle kullanılması ve ısıya dönüşmüş enerjinin en az kayıpla kullanıma sokulması ancak iyi bir ısı izolasyonu ile sağlanabilir.

Endüstrideki çeşitli ekipmanların tamiri ve bakımı sırasında klasik izolasyonlar zarar görmektedir. Bu izolasyonlar ağırlıklı olarak cam yünü veya kaya yünü olarak bilinen izolasyon şiltelerinin üzerine galvaniz ve ya alüminyum sac kaplama suretiyle uygulanmaktadır. Tamir ve bakım sonrası ıslanan veya sökülürken zarar gören bu izolasyonların tekrar yerine takılması pek mümkün değildir. Bu klasik sistem yerine çok daha kullanışlı olan takıp sökülebilen su geçirmez izolasyon yastıkları işletmemiz tarafından yerinde ölçü alınarak her türlü ekipmanınız büyük bir özenle izole edilebilmektedir.

İhtiyaca göre özel olarak imal edilen izolasyon yastıkları yüksek ısıya dayanıklı asbestsiz kumaşlar, alev almaz dikiş iplikleri, paslanmaz kopçalar, bağlama fitilleri ve izolasyon şiltelerinden meydana gelmektedir. İzolasyon yastıkları -50 +1200 derece ısı aralığında başarıyla uygulanmaktadır.

Kullanım Alanları:

*Isıtma Soğutma Tesisatları

*Kazan Daireleri

*Gemi Kazan Daireleri

*Motor Egzost Hatları

*Buhar Tesisatları

*Kızgın Yağ Hatları

*Eşanjör Gövdesi

*Chiller ve Boyler

*Türbin ve Jeneratörler

*Tekstil Boya Makineleri

*Plastik Enjeksiyon Makineleri

*Makine Ekipmanları

*Gemi ana makineleri, jeneratör egzost devrelerine 700 °C ısıya dayanıklı taş yünü ve isteğe göre Galvaniz sac veya cam elyaf dokuma kumaşı kaplanır. Flanş ve expensionlara cam elyaf dokuma Kumaşı veya 316L krom taşyünü veya seramik yününden kopçalı yaylı yastık yapılır isteğe göre galvaniz saçtan Kenetli kutu yapılır. Bu alanda kullanılan malzemelerin tamamı sertifikalıdır.